www.oakohv.ee

toode(t) - 0,00

Miks on vaja kohvimasinat regulaarselt hooldada?

 

09.09.2020
Kohvimasina puhastamise tähtsusest

Kui Sul on kodus või kontoris automaatne kohvimasin, tead, et see nõuab aegajalt puhastamist ning filtri vahetust. Miks see nii tähtis on? Mis juhtub, kui jätad puhastuse või filtrivahetuse tegemata? 

KATLAKIVI

Sõltumata kohvimasinas kasutatava vee kvaliteedist, sisaldab see alati erinevaid mineraalaineid nagu näiteks kaltsium ja magneesium, mis ladestuvad aja jooksul kohvimasina torustiku ning kütteelementide seintele. 
Enne, kui tekkiv sade hakkab kohvimasina torustikku märgatavalt ummistama, kahjustab see juba kütteelemente ja kohvi maitset.
Katlakivi on väga halb soojusjuht seega mõjutab juba väga väike kiht kütteelemendi võimet vett soojendada. 
Kütteelement peab vee soojendamiseks nägema rohkem vaeva ning ei saavuta tihti soovitavat vee temperatuuri. 
See vähendab kütteelemendi eluiga ning mõjutab otseselt ka kohvi maitset. 

KOHVI MAITSE

Kohvi maitse sõltub vee temperatuurist. Juba 1 kraadine vee temperatuuri vahe mõjutab kohvi maitset nii suurel määral, et sellest saab aru iga kohvijooja.
Kui kohvimasinal on katlakivi puhastus tegemata, toimub küttekehas just selline temperatuurihälve ja kohvi maitse on tuntavalt kehvem.   

FILTER

Kohv koosneb 99% veest, seega mõjutab vee maitse kohvi maitset olulisel määral. 
Aktiivsõefilter eemaldab veest kloori, setted, lenduvad orgaanilised ühendid, lõhnad ja maitsed. 
Aktiivsõe filter suudab siduda piiratud koguses eelmainitud vee osasid seega tuleb filtrit regulaarselt vahetada. 
Vana filter on võrdväärne filtri puudumisega. 

 

PIIMASÜSTEEMI PUHASTAMINE

Piimasüsteem ja piimavoolik tuleb loputada alati peale piimakohvide valmistamist. Automaatsetel kohvimasinatel on piimasüsteemi kiirloputuse režiim, mis loputab veega läbi tüüsi, mis piima vahtu ajab. Kui see jääb tegemata, ei pruugi masin järgmisel korral enam piima korralikult vahustada. Sellisel juhul tuleb vahustaja osadeks lahti monteerida ning jooksva vee all käsitsi loputada (kõige tähtsam on läbi loputada kummist tüüs). 
Piimavoolik, tuleb peale piimakohvide valmistamist masinast eraldada ja jooksva vee all läbi loputada. 
Kui hoiad piimasüsteemi puhtana, teeb su kohvimasin su cappuccinole alati ideaalse piimavahu. 

HALLITUS

Hallitus saab kasvada vaid kasvuks sobilikes tingimustes: niiskes ja orgaanilises materjalis, millest toituda. Selline keskkond on kohvimasina sees kõikidel pindadel, mis kohviga kokku puutuvad. 
Esimene koht, kus sinu kohvimasinas hallitus arenema hakkab, on kohvijääkide sahtel, mida pole piisavalt tihti tühjendatud ja puhastatud. 
Alati kui sahtlit tühjendad, loputa see kohvijääkidest puhtaks. 
Ülejäänud kohviga kokku puutuvad pinnad puhastab masin tabletipesu käigus. Seega tee tabletipesu alati siis, kui masin seda küsib. 

 

KUIDAS JA MILLAL MASINAT PUHASTADA

Kvaliteetsed kohvimasinad annavad puhastamise ning filtrivahetuse vajadusest ise teada ning juhendavad teid läbi kogu protsessi. 
Soovitatav on masina puhastusteatele esimesel võimalusel reageerida. Selleks tasub kodus alati omada piisav varu filtreid ja puhastustablette. 
Õigesti hooldatud kvaliteetne kohvimasin teeb teile imemaitsvaid kohvijooke ka 15 aasta pärast.